Header-Nyheder

PRODUKTNYHEDER

 
 fitel-detail  
FITEL Splidsemaskiner

6X International er lagerførende af Fitel Splidsemaskiner og reservedele med dag til dag levering. Endvidere har vi mulighed for at udføre service på vores autoriserede værksted og foretage reparationer som foreskrevet af Fitel.

Vi kan tilbyde både salg, leje og leasingaftaler af splidsemaskiner.

Datablad S178A >>

Datablad S153A >>

Datablad S123C >>

Datablad S326 >> 


   

 enterprise-emea-10-40-100-2  

NY MPO/MTP løsning fra TE Connectivity Enterprise AMP Netconnect.

Så er næste generation af MPO/MTP produkter på markedet, som understøtter hastigheder på 40 og 100 GB/s

TE Connectivitys datacenter fiber løsning giver mulighed for let at migrere fra 10 GbE til 40/100 GbE på en effektiv måde.

Ved at udnytte 24-fiber kabel teknologi, tilbyder TE den rette 10-40-100 GbE migrations sti med:

• Støtte til 10, 40 og 100 GbE

• Maksimal udnyttelse af installerede fibre

• pladsbesparelse og reduceret overbelastning

• Bedre luftstrømning og energieffektivitet

• Øget tæthed i fiberpaneler

• Nemmere, omkostningseffektiv migrationsordning

• Bedre samlet investeringsafkast (ROI)

klik her for flere detaljer >>


 

 M310 DFS1 OLS HC kit sm Summer20Sale  

Udsalg på udvalgte produkter fra AFL Noyes
Spar 25% på M310 Datacenter OTDR frem til 31.12.2013.

Den eneste løsning som klarer de udfordringer, der er forbundet med test af datacenterløsninger og store WAN/LAN løsninger. Den avancerede algoritme sikrer nøjagtighed og pålidelighed i test analysen. Ring til os for at høre mere.

Se datablad for detaljer>>


budi 2s-300px  

NY BUDI SPLITBOKS FRA TE CONNECTIVITY
Se den nye splitboks
eller splidse/patchboks fra TE Connectivity >>

Boksen er tilgængelig.


fist sosa2 4sle s  

NYT SPLIDSEKORT FRA TE CONNECTIVITY >>
Dog med begrænset fiber mængde pr. kort
Bøjnings radius - ø20mm - Altså G657A1
Splidsekortene vil være på lager indenfor få uger
4 x 12F - 6X Vare nr. 23791
8 x 12F – 6X vare nr. 23792

 
pp lg banner   DIN SPACE

Patchpanel for DIN skinne montage >>


flx380  

NOYES:

FLX380 FlexTester High Performance OTDR >>


m210 dfs1  

M210 Multifunctional Micro OTDR >>


focis  

FOCIS Fiber Optic Connector Inspection System >>


ftk1-01-0900pr  

Flextester PRO Kits >>

 


budi 1s ny  

TE Connectivity:

BUDI-1S >>

 

 
 budi s m   BUDI-S & BUDI-M >>
 
codi m   CODI-M >>

codi s   CODI-S >>

gr3f   FIST-GR3-F (15" rack) >>

 ocm6   OCM6 (Splitter til BUDI-M) >>

6x-kontor-265

Ring til vores salgskontor hvis du har brug for hjælp.

+45 45 70 70 77

6X INTERNATIONAL DANMARK, Møllevej 9, E1 DK-2990 Nivå  l  Telefon: +45 4570 7077 l   Fax: +45 7020 7177  l  E-mail:sales@6X.dk
Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen.

Go to top